Хвороба Кеніга

Хвороба Кеніга (Розсікаючий остеохондрит суглобових поверхонь)

  Дане захворювання, характеризується обмеженим субхондральний некрозом, суглобової поверхні кістки. Цей процес найчастіше з'являється на стегнової кістки колінного суглоба, але іноді зачіпає й інші суглоби такі як, гомілковостопний і тазостегновий. Причина виникнення захворювання до кінця не зрозуміла. Зазвичай захворювання виникає у чоловіків у віці від 15 до 35 років. Вважається, що виникнення даного захворювання обумовлено генетичними причинами, але пусковим механізмом є травма, в результаті якої тромбируются (закупорюються) посудини, кровоснабжающие ділянку кістки, який згодом відмирає.

Симптоми хвороби Кеніга

  На початковій стадії захворювання можуть виникати відчуття дискомфорту в суглобі і незначний біль.

  На рентгенологічних знімках яких змін, як правило, немає. Основні ознаки захворювання можна визначити на ЯМРТ - значний внутрішньокістковий «набряк» ураженої ділянки кістки.

Згодом виникає відповідна реакція суглоба у вигляді синовіту (припухлість, набряк суглоба) і посилення больових відчуттів.

  Далі відмерлий ділянку виростків «відвалюється» від стегнової кістки з утворенням хондромного тіла (суглобової миші).

Часто внутрішньосуглобове тіло блокує суглоб, потрапляючи між суглобових поверхонь, тим самим додатково пошкоджуючи їх.

Лікування хвороби Кеніга

  На першій стадії можливо консервативне лікування. Якщо позитивної динаміки не відзначається, то пацієнту проводиться оперативне лікування - артроскопічна тунелізація пошкодженої ділянки під артроскопічних контролем і рентгенівським моніторуванням. Одночасно з порожнини суглоба видаляються хондромние тіла («мишки»).

  У більш запущеній стадії захворювання, з утворенням ділянки некрозу, єдиним способом, що дозволяє радикально змінити ситуацію, є заміщення ушкодженої кістки з хрящем шляхом мозаїчної хондропластики

Суть операції полягає в переміщені циліндричних ділянок здорового хряща і кістки з не навантажуючої поверхні суглобу в зону дефекту.