Лікування пошкоджень хрестоподібних зв'язок

Пошкодження хрестоподібних зв'язок відбувається при «подворачіваніе» ноги (різкої ротації гомілки під час осьового навантаження на кінцівку) в колінному суглобі, при ударі ззаду і вперед і т.п.

 

При гострому ушкодженні передньої хрестоподібної зв'язки відзначаються скарги на біль і набряк в колінному суглобі, збільшення суглоба в об'ємі за рахунок гемартроза (кров у суглобі).

 

При хронічному пошкодженні хрестоподібних зв'язок пацієнти скаржаться на відчуття нестабільності, нестійкості в колінному суглобі. Одним з достовірних є симптом "переднього висувного ящика": ногу згинають в коліні під прямим кутом і обома руками подають гомілку вперед. Якщо зв'язка пошкоджена, відзначається надлишкове зміщення гомілки наперед. Для ушкодження задньої хрестоподібної зв'язки характерний симптом "заднього висувного ящика". Також для уточнення пошкодження зв'язок рекомендується виконати Магнітно-резонансну томографію колінного суглоба.

 

При пошкодженнях хрестоподібних зв'язок потрібно стабілізуюча операція. Артроскопія дозволяє виконати стабілізацію без розтину порожнини суглоба. У відділення спортивної травми та відновлювального лікування

 Київського центру спортивної медицини з допомогою спеціальних направітель і артроскопа стабілізація суглоба здійснюється менш травматично.

 

Стабілізуюча операція при ушкодженнях хрестоподібних зв'язок являє собою пластику зв'язок з власними тканинами, з фіксацією двома гвинтами.

 

На сьогоднішній момент при фіксації застосовуються різні види фіксаторів (гвинти, штифти, гудзички): металеві (титанові) і біорассасивающіеся.

 

Біорассасивающіеся фіксатори - продукт високих технологій. Вони складаються з комбінації полівіноградной і полімолочной кислот, гідроксиапатиту. Основна цінність біорассасивающіхся гвинтів полягає в тому, що їх не потрібно видаляти. Виконавши свою функцію, через рік-півтора року вони розчиняються організмом і виводяться.

 

Титанові гвинти - металеві гвинти, виконані з надлегкого і міцного матеріалу титану, практично не піддаються процесам окислення.